Březen 2016

Pozdrav z konce března

31. března 2016 v 22:32 | Nebohá |  Ze života, hlavy i srdce Nebožky
Čas hrozně letí. Ale když se má člověk dobře, všechno mu utíká. A já se mám báječně. Stockholm je dobrodružství, přesně, jak jsem si malovala. Už mám za sebou návštěvu Skatteverket, švédského daňového úřadu, kam se doufám už vracet nebudu, a byla jsem i na dvou pohovorech v pečovatelské službě Hemtjänst. Když mě konečně přijali, tak jsem se rozhodla pro něco jinýho - hlídám nejklidnější miminko na světě a uklízím (skvěle se mi u toho dumá nad nesmrtelností chroustů). Milionář se ze mě sice nestane, ale peníze na mrkev a jízdenky do Skåne budou, a tím pádem je všechno v nejlepším pořádku.
Potkávám spoustu zajímavých lidí a obzlášť mě baví poslouchat příběhy krajanů - jak to tentokrát bylo, že odešli do Švédska za lepším životem. Seznamuju se s umělci, a to mě těší snad nejvíc. Člověka to vždycky popostrčí...! A čím dál víc jsem přesvědčená, že se chci stát ilustrátorem, že chci dělat tvůrčí práci. Nejlíp v kombinaci s pořádáním zajímavých projektů. Tím pádem, že by mi za to, co dělám už teď, ideálně někdo platil. Ale pevně věřím tomu, že to dokážu.Často se mě tu taky ptají, jestli se chci ve Švédsku usadit. Na podzim bych ještě rozhodně zakývala hlavou a prohlásila, že chci expandovat, teď jenom zlehka zavrtím hlavou a odpovídám, že jsem zapustila kořeny v Česku a tak patrně zůstanu tam. Těším se na léto, těším se, až budu ruku v ruce s Někým procházet lesy a zbořeniště a prostě si jen tak budu žít.

Brzy něco napíšu (tentokrát doopravdy). Jenom jsem už pro dnešek vyčerpaná - ráno jsem zvládla dopsat kapitolu diplomky a pak pelášila do Centra, kde jsme večer hostili krajanský spolek a výstavního architekta. A navíc jsem si půjčila dvě hororové knížky a těším se na to, že se zase jednou budu při čtení třeba trochu bát.

P.S. Hodně kreslím. Musím se občas plácat přes ruce, abych místo toho radši psala, co mám.

Tohle je obrázek z nově započaté série Those Naughty Victorians inspirované skutečnou viktoriánskou pornografií.