11 otázek a nepsaní

2. září 2014 v 23:18 | N. |  Ze života, hlavy i srdce Nebožky
Hluboce se stydím za to, že jsem v srpnu napsala jediný článek nevalné informační hodnoty. Ale to máte tak - moji mysl momentálně zaměstnávají jiné záležitosti, a tak se mi zas tak moc psát nechtělo. Ono to zase přijde, nebojte. A vůbec nic zlýho se mi neděje, ba právě naopak. Nejradši bych si místo chůze radostně poskakovala!
Než přijde ta pravá psavá, využiju toho, že mě Lilien vyzvala k zodpovězení 11 otázek. Je to oboustranně výhodná záležitost - vy budete vědět, že jsem naživu, a já nebudu muset mít špatný svědomí, že zase nepíšu!
---
1. Jaký máš vztah ke knihám?
Zbožný, i když se k nim někdy nechovám hezky a povaluju si je u postele. Poslední dobou na čtení nemám tolik času, kolik bych si přála, ale pořád chodím lovit Balzaky a pak si k nim cestou domů vždycky musím přivonět.

2. Co si myslíš o Doctorovi Who?
Vím o něm. Není to sice názor, ale líp asi sloužit nemůžu.

3. Povídáš si se svými rostlinami?
Raději ne, bojím se, že by mě proklely za to, jak bídně se o ně starám.

4. A se zvířaty? :)
Se svým králíkem mluvím každý ráno. Neznalýmu pozorovateli by to nejspíš připadlo jako monolog rozčilené matky. Kromě toho taky ráda zdravím psy a kočky, případně nějaké jiné živočišné druhy.

5. Jak vypadá tvůj ideální den?
Ideální den dělá ideálním to vědomí, že nic nespěchá a ten den mi patří skutečně celý. Takže si vstanu, kdy chci, donesu si snídani do postele a pak se tam vyvaluju, dokud mě to baví. Po úplné exhumaci se vrhnu do nějakýho tvoření. Pak se potkám s Někým a něčím bohulibým vyplníme svůj den.

6. Co je tvůj největší sen?
Být šťastná a mít pocit, že jsem pánem svýho života a mám čas. Tento sen se skládá z materiálních podsložek typu mít obrovskou knihovnu (s kompletní Lidskou komedií) a různými antikvárními úlovky ve staré secesní vile se zarostlou zahradou a bydlet tam s nejbližším člověkem. Těžko říct, co je vlastně můj největší sen. Mám spoustu plánů a snů.

7. Co nejúžasnějšího jsi v životě zažila?
U téhle otázky jsem strávila nejvíc času a pořád nevím, co chci vlastně napsat. Nejhezčí okamžiky byly vždycky ty, když jsem cítila, že na mně někomu záleží anebo že jsem já někoho udělala šťastným. Nebo když se splnilo něco, co jsem si přála.

8. Jaké je tvé životní motto?
Keep dreaming. Neboli nepřestat nikdy snít.

9. Co bys v životě chtěla zažít?
Lásku až za hrob. Zkrátka to nejpevnější, nezlomitelné pouto mezi dvěma bytostmi.

10. Zajímá tě duchovno?
Nepopírám existenci něčeho jemnohmotnějšího, ale nevím, jestli bych to nazvala zrovna zájmem o duchovno. Jdu a (snad) poznávám cestou.

11. Co si myslíš o svém životě?
Dělám, co můžu. Snažím se žít podle toho, jak JÁ chci, jak já to cítím. Někdy samozřejmě přijde srážka se skutečností, ale to k životu jaksi patří. S čistým svědomím můžu říct, že jsem spokojená, protože jednám podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí. A to považuju za veledůležitý.
 


Komentáře

1 Lukáš | Web | 9. září 2014 v 20:12 | Reagovat

Zdravím,

není třeba se omlouvat :) i když je to docela roztomilé :)

mimochodem je to docela působivý dotazník - obzvlášť ta první otázka o knihách :)

2 Charlie | E-mail | Web | 10. září 2014 v 12:56 | Reagovat

No výborne! Ja na naše micky viac kričím, ako by som sa s nimi bavil, hlavne na tú najmenšiu, to je čistý Diabol. =D
Máš tak poeticky vyplnené tie existenčné otázky ohľadom šťastia a tvojho života, ja tam vždy napíšem takú kravinu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.