Mám něco společnýho s Ježíšem. A jsem jednoprocentní!

5. února 2013 v 14:33 | Nebožák |  Ze života, hlavy i srdce Nebožky
A není to víra. Ježíš totiž měl údajně stejný osobnostní typ, jako mám já! V testu MBTI (ať žije má úchylka na testování sebe sama) mi vyšlo, že jsem typ INFJ (introvertní intuitivní typ), že je to nejvzácnější typ a že to je asi 1 % obyvatel této planety. Nakolik se tomu dá věřit, to nevím. Každopádně jsem byla až překvapená, kolik toho odpovídá skutečnosti. Psychotesty na internetu totiž obyčejně bývají dost univerzální a sedí v podstatě na všechny.

Abyste věděli, o čem to plácám, budiž vám nápomocna charakteristika vod tetky Wiki.

"Jedná se o nejvzácněji se vyskytující typ. Má velké umělecké vlohy, ale na rozdíl od ostatních uměleckých typů (INFP, ISFP) je orientován o něco více prakticky a má rád pořádek. To ho předurčuje nejen k čistě uměleckým profesím (malíř, spisovatel), ale i k užitnému designu, grafice, projektování dekorací apod. Více než jiní umělci vynáší definitivní estetické soudy.

Dává přednost samotě a klidu. Je velmi dobrý pozorovatel - empatik. Často se může cítit jako oběť společnosti nebo upozorňuje na příkoří páchané na druhých. Je perfekcionista a rád opakovaně kontroluje věci. Obvykle silně mysticky založený se smyslem pro spravedlnost a pomstu.
INFJ jsou idealističtí tajnůstkáři s bohatým vnitřním světem. Odtažití od druhých lidí, ale přesto se nebojí sáhnout k akci, je-li to potřeba. Často si na sebe vezmou příliš mnoho zodpovědnosti.
Mají pochybnosti o skrytých motivech druhých lidí. Dávají si vše do souvislostí i tam, kde by je nikdo jiný nehledal. Upřednostňují hluboké vztahy a bezpodmínečnou věrnost. Jejich jedinečnou vlastností je empatie."

A pár zajímavých věcí se dá najít i tady, na blogu o grafologii.

Tenhle jednoprocentní výkřik má ale ještě jeden účel (kromě sebepitvání se na internetech). Mě by totiž zajímalo, jací lidi čtou můj blog. Jestli máte chvilku a taky se rádi testujete, zkuste to taky.
A když mi to pak napíšete sem do komentáře a budeme se moct navzájem pitvat, bude to ještě lepší. Směle do toho, bajajové!

 


Komentáře

1 Mielikki | Web | 5. února 2013 v 16:07 | Reagovat

Očividne, zas som špecifická XNXP. Alebo sú proste veľké rozpory medzi tým, aká som a aká by som rada bola :D

2 Sybrakos | Web | 5. února 2013 v 17:01 | Reagovat

Here you go:)

Jste typ ISXJ
    Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
    Písmeno S znamená, že Vaše smysly upřednostňují fakta a současnou situaci. Jste více spřaženi se skutečností, raději věci používáte, než abyste se zabývali tím, proč a jak fungují.
    Na základě Vašich odpovědí nelze jednoznačně říci, zda u Vás převládá myšlení (T), nebo cítětní (F). Můžete se pokusit určit, co je Vám bližší, z uvedených charakteristik.
    Písmeno T charakterizuje člověka, který lépe pracuje s daty a čísly, než s pocity a lidmi. Tento typ bývá neústupný a neohleduplný. Myšlení dle něj vede k lepšímu řešení problémů a zakládá se na číslech, faktech a logice — pravdivý/nepravdivý, jestliže/pak.
    Proti tomu písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
    Písmeno J znamená, že preferujete úsudek před vnímáním. Takový člověk inklinuje k postupným řešením a snaží se rychle věci dokončit. Rád si před výletem naplánuje, které památky navštíví a předem si rezervuje hotel.

(Myslím, jsem následující typ):

Typ ISFJ
Jejich touhou je být užitečný a moci vyhovět. Mají rádi dodržování předpisů, oddaní, loajální. V práci velmi spolehliví, nemají rádi neustálé změny. Administrativně zdatní.Charakteristika podle serveru MujTyp.cz:

ISFJ - ochránce

    Zastoupení v populaci: 6,5% (z toho 2% muži a 4,5% ženy)
    Nejvýraznější vlastnost: loyalita
    Ideální kariéra: učitel, zdravotník, v domácnosti, terapeut, výživový poradce
    Slavné osobnosti: Matka Tereza, Barbara Bush, Robert E. Lee
    Fiktivní postavy: Tonya (Doktor Živago), Marge (Simpsonovi), Horatio Caine (CSI: Miami)
    Stručný popis: citlivý, zásadový, klade potřeby druhých před své vlastní, snadno se urazí, bojí se mnoha věcí, bojí se být středem pozornosti, nerad riskuje, bezpodmínečně věrný

Orientují se zejména na mezilidské vztahy a pevné svazky se svým nejbližším okolím. Jedná se o velmi citlivé a zásadové lidi, kteří často staví zájmy rodiny a přátel před své vlastní.

Co se zaměstnání týká, nemají ISFJ kariérní ambice a už vůbec netouží po zíkání mocenských pozic. Realizovat se dobře mohou ve zdravotnictví, jako učitelé a poradci v oblasti mezilidských vztahů a zdraví. Často však zvolí starost o rodinu na plný úvazek.

Protože je pro ně tolik důležité uznání od druhých, snadno se urazí. Jsou v mnoha ohledech úzkostní (bojí se nebezpečí, rizika, o zdraví, být středem pozornosti). Mají rádi když někdo druhý převezme iniciativu a začne aktivně jednat. Často pak své okolí v dobré víře k nejrůznějším akcím přemlouvají a nutí.

Ačkoliv sami se v potírání nevhodného chování angažují jen výjimečně, schvalují tvrdé postupy druhých lidí v zájmu zachování spravedlnosti. Jim samotným chybí potřebná výbojnost a hlavně se nechají provinilcem obměkčit a jejich dobré srdce mu brzo odpustí.

Jejich smyslově-citové založení z nich dělá vášnivé obdivovatele umění. Spíše obrazů, hudby a dekorací než-li literatury. Vyhledávají klasická "prvoplánovitě" krásná díla. Moderna a extravagance není nic pro ně.

Jsou velmi skeptičtí k teoriím a možnostem, které nikde dosud neviděli fungovat. úspěšnost měří pomocí viditelných a dokazatelných výsledků. Při dlouhodobých procesech vyžadují opakované ujišťování a průběžné vyhodnocování, které jim potvrdí, že jsou na správné cestě.

Mají úžasnou paměť na situace, osoby. Kdo co řekl, udělal a zdánlivě nesouvisející prvky jako například jaké při tom bylo počasí.
------------------------
Jelikož jsem byl v jednom bodě "nevýznačný" , vyšlo mi ještě toto, ale to si myslím, že mě až tak moc nevystihuje:

ISTJ - správce

    Zastoupení v populaci: 7% (z toho 4,5% muži a 2,5% ženy)
    Nejvýraznější vlastnost: svědomitost
    Ideální kariéra: statistik, inženýr, správce, účetní, inspektor, vládní úředník
    Slavné osobnosti: George Washington, Warren Buffett, Herbert Hoover
    Fiktivní postavy: Ijáček (Medvídek Pů), Darth Vader (Star Wars), Leela (Futurama)
    Stručný popis: zodpovědný, perfekcionista, uzavřený, nemá rád riskování, konzervativní, samotář, nerad se svěřuje

Správci se uplatní všude tam, kde je vyžadována svědomitost a odpovědnost. Jsou uzavření a neradi se svěřují. Dávají přednost ověřeným postupům a velmi neradi riskují. Často dosahují nadprůměných úspěchů ve škole a snadno získávají akademické hodnosti.

Správce má vždy přehled o systémech, společnostech a hierarchiích okolo něj. Rychle odhadne, co je podle aktuálně platného systému správný postup a co naopak ne. Rebelii jakéhokoliv druhu považují za špatný nápad. Pokud chce systém změnit, vyhledá klíčové role a do těch se snaží kariérním postupem dostat, což se mu dříve nebo později podaří. Na to, aby se dostal společensky tam, kam chce, nelituje času a námahy. Prohřešky proti pravidlům netoleruje a rád se drží nejrůznějších návodů, příruček a schémat.

Lidé tohoto typu se mohou zdát někdy až příliš uzavření a strnulí, ale jejich okolí se na ně může vždy spolehnout. Jsou z nich skvělí správci, úředníci, inženýři, inspektoři nebo účetní. V práci jsou efektivní a výkonní. Jejich sklon dodržovat postupy a měnit je jen pozvolna však okolí často chápe jako byrokracii.

Na rozdíl od xNTx typů se jejich logika soustředí čistě na každodenní život. Často jsou zdatní v matematice a technice. Ideální společnost pro ISTJ se blíží kultuře Německa a Japonska.

V mezilidských vztazích upřednostňují vycházet pokud možno s každým. špatně však snáší, když někdo vyvolává zmatek. Ačkoliv jsou přímo oni málokdy iniciátorem bujarého veselí, rádi se podobných akcí účastní a snaží se utužovat své společenské kontakty. A nejedná se z jejich strany o přetvářku nebo kalkul. Mezi druhými lidmi se cítí opravdu dobře a i když je pro ně utváření skupin tak trochu záhadou, chtějí do nich patřit. Nedělitelnou součást partnerského vztahu pro ne představuje věrnost.

Jejich koníčkem bývá často přímo jejich práce. Politicky většinou preferují udržovat status quo a konzervativní ideologie (ne nutně v pravicovém smyslu). Pomalé nebo pokud možno žádné změny, to je ostatně i jejich osobní agenda ve společnosti. Ve svém pracovním oboru se však často propracují ke zdánlivě převratným výsledkům. Ostatní lidé pak už nevidí, že toho dosáhli tisícem drobných a na sebe navazujících krůčků. Pro ně je to objev. Pro ISTJ výsledek jeho tvrdé dřiny.

3 V. | Web | 5. února 2013 v 17:58 | Reagovat

Též mi vyšlo INFJ a celkem to na mě sedí,  bych řekla :)

4 fflewiathan | Web | 5. února 2013 v 20:21 | Reagovat

teď mi vyšlo INXX. :D Ale podle bližších charakteristik jsem též INFJ. Vím, že jsem podobný test dělala v angličtině (a byl super, s hafo podrobnostma, teď si asi nevybavím název stránky:/), tak mi vyšlo myslím ISFJ, pokud se nepletu. Už je to dýl. :) A vím, že tam to na mě podle toho popisu sedělo asi lépe, než teď toto. Tož zajímavé. :D

5 Čartkovova | Web | 5. února 2013 v 20:44 | Reagovat

Hodně zajímavý test, který pěkně vystihl moji osobnost. Vyšlo mi INXJ, přičemž nejvíce mám společného s INFJ ("umělec"). Z INTJ ("analytik") se skutečně v mé povaze také něco málo vyskytuje - například jsem misantrop a podivín neuznávající společenské rituály. :D

6 -M (jakože Lili) | 5. února 2013 v 21:07 | Reagovat

Jednoprocentní zdraví jednoprocentní

7 Nebožka | 5. února 2013 v 22:04 | Reagovat

Ou, samí zajímaví lidé mi čtou blog!

Napadá mě, že ty naše výsledky možná taky závisí na tom, v jakým rozpoložení jsme ten test zrovna vyplňovali. Mně napoprvé vyšlo INFP, rozumějte chaotický snílek a bohém, do kterýho mám tak trochu daleko.

8 Meduza | Web | 6. února 2013 v 10:49 | Reagovat

Ha, mně též vyšlo INFJ:)

9 Nebožka | 6. února 2013 v 12:02 | Reagovat

Měly bychom založit INFJ klub! Nějakou tea party, což?:)

10 cukr | 7. února 2013 v 1:12 | Reagovat

Chachá, mně vychází XXFX :-D :-D

"Není možné u Vás rozhodnout, zda jste více extrovert (písmeno E), nebo introvert (písmeno I). Zkuste sami najít, která charakteristika Vám je bližší."

"Není u Vás možné jednoznačně určit, zda upřednostňujete smysly (písmeno S), nebo intuici (písmeno N). Zkuste sami určit, která charakteristika je Vám bližší."

"Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost."

No a pak zas X
"Není možné jednoznačně stanovit, zda preferujete úsudek (J), nebo vnímání (P). Můžete se pokusit charakterizovat sami na základě následujících popisů."

Tak já nevím, u mě nejde skoro nic určit, jak tak koukám.:-D

Jak tak čtu charakteristiku Tvou, tak podle toho, jak vystupuješ na internetu, co o sobě píšeš, by to asi fakt sedlo.:)

No a já si to někdy pozdějc asi zkusím zas. Prozatím se musím smířit s tím, že jsem neidentifikovatelný létající předmět.:-D

11 Wildes | E-mail | Web | 7. února 2013 v 15:21 | Reagovat

Tento test jsem si dělala asi měsíc zpátky a byla jsem zděšená, jak to na mě sedí. Jsem typ ENTJ, který se mezi ženami téměř neobjevuje. Tento typ lidí patří mezi rozené vůdce 'smečky', je chladný, tvrdý, spravedlivý, racionální a dá se vystihnout jedním z mých mott: 'tvrdý k sobě, brutální k ostatním.'
Je pravda, že mám dost problém vcítit se do druhých a jsem docela kariéristická. Lidé jako já bývají nejlepšími právníky, manažery a politiky (aha, zajímavé, zrovna zakládám politickou stranu).

Nicméně si myslím, že až tak tvrdá nejsem, test jsem aplikovala čistě na kariéru, při vyplňování jsem vůbec nepřemýšlela nad volným časem a soukromým životem, možná proto mám výsledek, jaký mám. Ale nestydím se za něj, to zas ne! :D

12 Cukr | 7. února 2013 v 20:07 | Reagovat

Tak jsem si ten test udělala znovu, po pečlivém uvážení změnila možná tak jednu odpověď a hned mi to vyhodilo XNFJ.:-D Jak je možný, že jedna jediná změněná odpověď takhle pomění výsledek?:-D Mám se rozhodnout mezi ENFJ nebo INFJ, ale fakt nevím.

Nechala jsem to přečíst Tomovi, prý na mě sedí obojí a nedá se jednoznačně určit co z těch dvou typů převažuje. Ach jo, zlaté testy, které vyhodí jednoznačný výsledek.:D

13 Ta špatná | 10. února 2013 v 12:48 | Reagovat

No,Nebož... můžeš hádat, co mi vyšlo... samozřejmě INFJ :)

14 imdisabled | Web | 11. února 2013 v 10:16 | Reagovat

Tak nevím, snažila jsem se odpovídat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale vyšlo mi, že jsem INTJ, což podle charakteristiky na mě zrovna moc nejde.

Vysoká sebedůvěra. Snadno se rozhodují, pragmatičtí, otevření nápadům a konceptům. Hledí více dopředu než na aplikace myšlenek. Velmi usilovní, pořádkumilovní, v managementu velmi výkonní.
Zastoupení v populaci: 2,5% (z toho 2% muži a 0,5% ženy)
Nejvýraznější vlastnost: názorová nezávislost
Ideální kariéra: stratég, analytik, ideolog, vědec, politik, knihovník
Slavné osobnosti: Clive Staple Lewis, Donald Rumsfeld, Václav Klaus, Friedrich Nietzche, Isaac Newton, Thomas Jefferson, Maximilien Robespierre
Fiktivní postavy: Clarice Starling (Mlčení jehňátek), Hannibal Lecter (Mlčení jehňátek), Gandalf (Pán prstenů), Montgomery Burns (Simpsonovi), Willy Wonka (Karlík a továrna na čokoládu), Spock (Star Trek)

Přijde mi, že na mě to skoro vůbec nesedí, navíc jsem jeden z nejnerozhodnějších lidí, co znám. :)

15 Umbra | 12. února 2013 v 21:35 | Reagovat

Ja som si robila test v angličtine na stránke http://www.mypersonality.info/ (treba sa registrovať). Vraj som INTP. Na stránke zarohem mi to vyšlo nerozhodne a veľmi to na mňa aj tak nesedelo. :)

16 Firejs | E-mail | Web | 13. února 2013 v 14:49 | Reagovat

INFJ klub je dobrý nápad - taktéž jsem, tedy na půl s INTJ. Když jsem si to četl, tak některé části jakobych psal já sám. :)

17 Nebožka | 14. února 2013 v 23:19 | Reagovat

[13]: Teda, koukám, že mi blog čte spousta lidí s podobným, ne-li stejným uspořádáním, jako mám já! To je tak bezva!

[14]: Tak to zkus ještě jednou, co ti vyjde. Ono to dost záleží i na aktuálním rozpoložení, myslím si:) Mně taky v jednom z těch testů vyšlo INFP, což je vyloženě bohém bez systému, což nejsem.

[15]: Tam to taky zkusím, díky za link!

[16]: No měli bychom, je nás evidentně dost. Ale začínám si být nejistá tím 1 %, když si vezmu, kolik nás/vás tu je:D

18 Eling | E-mail | 15. února 2013 v 0:57 | Reagovat

INFP - snílek
největší spokojenosti dosáhne jako umělec

19 Lucilla Leppänen | Web | 17. února 2013 v 19:08 | Reagovat

Já jsem typ ISFJ, a z větší části to na mě fakt sedí :)

20 Metadesire | Web | 20. února 2013 v 21:01 | Reagovat

Taky mi vyšlo INFJ :)

21 Nebožka | 20. února 2013 v 22:24 | Reagovat

Jsem vážně ráda, že se tu se mnou dělíte o svoje diagnózy. Hrozně mě baví to sledovat:)

22 Myšák | Web | 27. června 2013 v 19:25 | Reagovat

Mně to vyhodilo typ INFJ, prý nejvzácnější (1% ženy, 1% muži) na 90% to sedělo :)

23 Myšák | Web | 27. června 2013 v 19:27 | Reagovat

[22]: Tož po přečtení komentářů...nevím, jak moc nejvzácnější tenhle typ je :P Jestli by to spíše nemělo být nejčastější :D

24 Nebožka | 2. července 2013 v 16:26 | Reagovat

[23]: Ano, taky jsem pojala toto podezření. Anebo se můj blog jen stal neoficiálním útočištěm exemplářů INFJ! :D

25 Matouš | 21. července 2013 v 13:17 | Reagovat

Tak se hlásím jako další INFJ. Ačkoli jsem k podobným druhům testů poměrně hodně nedůvěřivý (sotva bych řekl, že ony otázky mohou takovou charakteristiku postihnout; na mnohé otázky jsem odpovídal jen protože jsem musel [jinak bych si nevybral ani jednu z možností]; dost se liší způsob, jakým člověk vidí sám sebe od toho, jak jej vidí ostatní [a zřejmě v tom nemáme pravdu vždycky my]; nedomnívám se, že bychom měli jen jednu základní polohu, která by se dala takovým zařazením vystihnout), zřejmě nebude náhoda, že Tvůj blog přitahuje právě lidi našeho typu :-). Přece jen, silně extrovertní a aktivní člověk nebude nacházet takový požitek v literatuře, nebožtících a obecně sebevyjádření na internetu ;-).

26 Podivná Emily | Web | 14. září 2013 v 16:28 | Reagovat

XNFP :) Vlastně mě překvapilo, jak moc mě to vystihuje :) Akorát nevím, kolik procent lidí má stejný typ, jako já... Tak tedy:

,,Není možné u Vás rozhodnout, zda jste více extrovert (písmeno E), nebo introvert (písmeno I). Zkuste sami najít, která charakteristika Vám je bližší.
Extrovert intenzivně vnímá okolí a je zaměřený na kontakt s lidmi a realitou, rád mluví a vyjadřuje své pocity.
Naopak introvert se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem dříve promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
Písmeno P znamená, že preferujete vnímání před úsudkem. Takový člověk spoléhá na subjektivní mínění a nechává si všechny možnosti otevřené. Nejlépe se mu daří pod tlakem, v časové tísni, když už je poslední možnost něco udělat. Takto založený člověk neplánuje - probudí se, usmyslí si, že si udělá výlet a všechno začne řešit teprve, až je to potřeba.''

27 Astarie | Web | 18. prosince 2013 v 14:47 | Reagovat

Já jsem INFX (ještě jsem se asi nerozhodla) vždycky mi vyjde něco jiného...tak to mám asi takhle (možná s příměsí křížence INTP a INTJ ze kterého mám taky něco) no jasné je jen jedno je to nějaké IN...

28 Pauli | Web | 13. května 2014 v 20:07 | Reagovat

Ja som tiež INFJ! Neskutočne to na mňa sedí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.