Anneliese Michel - posedlá ďáblem?

8. prosince 2008 v 15:23 | La Duchesse

Anneliese Michel byla jednou ze čtyř dcer manželů Michelových,
velmi zbožných lidí. I když byla Anneliese od dětství drobná a od dětství náchylná k nemocem, "jinak byla celkem normální", vzpomínají její spolužačky. Prý "uměla být veselá a ostatními blbnout a vtipkovat".

Cosi nenormálního se ale začalo dít před šestnáctými narozeninami, na podzim roku 1968.
Podle svědectví jedné z Anneliesiných spolužaček, se prý nemohla po hrůzyplné noci hýbat. Cítila se stažená nějakou obrovskou sílou, která jí nedovolila dýchat. Marná snaha volání o pomoc, promočená postel, starch . . .
Téměř o rok později se situace opakuje. Návštěva u lékaře a podrobná neuroligická vyšetření ale nic neodhalily. Přesto dívku poslali do sanatoria. Kamarádky pak zpozorovaly, že tam její modré oči zřčernaly, změnily se jí ruce a zachvacovaly ji podivné křeče. I když ztratila jeden školní rok, schopná a pracovitá dívka odmaturovala a připravovala sena studium na vysoké škole.
Jako mladá studentka si matce stěžuje: "Něco v mém pokoji šramotí."
Matka ji poslala na ušní vyšetření, ale žádné známky poškození sluchu se nenašly.

Skutečný problém se ale objevil, když i ostatní v domě začali slyšet ťukání někde pod podlahou, ve stropě nebo ve skříni. Když se vyděšení šli modlit k sošce Panny Marie, Anneliesina tvář se zkřivila a z jejích oči sršela nenávist. Rodinná modlitba, čšastá eucharistie a večerní růženec přinášely stáoe menší úlevbu dívce, která se duchivně i tělesně cítila den ze dne hůř a stěžovala si na obtěžující jevy.

Návštěvy u lékaře a různá vyšetření se násobí. Na usilovné prosby rodičů i otce Arnolda (Anneliesina duchovního důvěrníka a budoucího exorcistu) se u nich doma objevují i znalci z duchovní oblasti, odborníci na posedlost.
Jeden z nich si poznamenal:
"Anneliese byla milá dívka a pocházela z hluboce nábožensky založeného domu. Stěžovala si: Cítím, že nemám vlastní já. Pak řekla, že čas od času vidí ďábelské obličeje, které nebyla schopna blíže popsat. Později hrubě odhazovala posvěcené předměty. V místnostechnokolo sebe šířila zápach spáleniny a hnoje."


Současně studovala, byla veselá a dokonce i zamilovaná. Chodila s petrem, který ji miloval a vlastně až do její smrti neopustil. Prý ho neodradilo ani to, když se na něj nenávistně dívala a řičela jako zvíře. Anneliese si myslela, že kvůli jejím osobním problémům nenmá jejich vztah velkou šanci.

Jak plynul čas, Anneliesino chování bylo stále obludnější. Skákala po zdech, pila z podlahy svoji moč, škrábala a kousala stěny a přitom si vyrážela zuby, nahá se válela ve štěrku. Měla neuvěřitelnou fyzickou sílu, když ji chtěla sestra chytit, mrštila s ním o zem. Těmř nespala a když ulehla, vypadala jako mrtvá. Kvůli napěti krčních svalů nemohla pít ani dýchat. A pak se nýhle uklidnila, několik hodin se modila, učila se, hrála na klavír . . .

Manžele Michelovi ve své bezradnosti napsali dopis biskupovi s prosbou o exorcismus jejich dcery. Duchovníl kteří nacštívili jejich dům, nepochybovali, že jde o posedlost.
Provedením exorcismubyl pověřen otec Arnold Renz.
Ten si po prvním exorcismu zapsal:
"Nejsilněji Anneliese reaguje či démoni reagují na svěcenou vodu. Začíná výt a zmítat se. Drží ji tři muže (...). Anneliese se snaží kousat nalevo i napravo, kope nohama směrem ke mně. Občas vyje, zvlášť u svěcené vody. Opakuje: "Skončete s tím hovem" ty zasranej kněžoure, ty špinavá svině! Kleteb a nadávek je mnohem víc, odpusťme si je však."
Na výslovné Anneliesino dovolení otec Arnold nahrává průběh exorcismů, kterých bylo dohromady několik desítek.
Když kněz za doprovodu Anneliesiných nejbližších přinutil démony, aby opustili tělo trápené dívky, přikazuje jim přitom slovy, která předepsiuje tzv. Rituale romanum, i slovy z Písma svatého nebo vzývaje svatá jména, rozléhal se nepopsatelný křik, vrčení a skřeky. Sice se strašlivým vztekem, nicméně odpovídali duchovním na otázky.
Otec Arnold v jednu chvíli chtěl zanotovat mariánskou píseň, ale nemohl, protože Anneliese vybuchne v šílený a dosud neslyšený ryk. Ďábel dáví, jako by měl okamžitě vyzvracet vnitřnosti a křičí: "Ona přichází! Ona přichází! Velká paní!"

Exorcismus z 30. prosince 1975 začal stejně jako mnohé jiné. Ale najednou se rozlehne křik: "Neodejdeme, protože Ten (Bůh) to nedovoluje!"
Teprve smrt přinesla konečné osvobození.
"Den před smrtí najednou během exorcismu řekla: Prosím o rozhřešení! To bylo její posleední slovo, které mi řekla," vzpomíná otec Arnold.
O půlnoci démobnům přikázal, aby se utišili a dovolili dívce usnout. Anneliese si lehla, aby usnula spánkem, ze kterého se už neměla probudit.

Po několika letech se přišlo na to, že Anneliese Michel se třikrát podrobila vyšetření EEG. Pokaždé u ní byla vyloučena epilepsie, přesto jí byly několimpodávány léky s vedlejšími účinky, které ničí organismus. Prý bylo nevyhnutelné, aby Annelise jednou po mnohaletém užívání léků, zemřela vyčerpáním.
Pro byla Annelise posedlá zlými duchy? Posedlost se týká člověka, který se otevřel působení satana satanistickými pakty, praktikováním magie, spiritismem nebo jinými formami okultismu. U Anneliese nebylo možné se něčeho takového dopátrat . . .

Já osobně si myslím, že došlo k jakémusi přetlaku víry. Že touha být dobrým člověka byla nakonec podvědomě potlačená tím zlým já, což se projevila tímhle obludným způsobem.


Jestli si chcete poslechnout zvuky, které Anneliese opravdu vydávala, tady je máte. Ale slabší povahy by si to rozhodně neměly pouštět večer, samy doma, potmě nebo před spaním :-)Mě osobně stačilo to slyšet jednou . . . Podruhé se mi do toho nechce.
 


Komentáře

1 anet | Web | 8. prosince 2008 v 16:03

to video jsem si radši nepoustěla...ne že bych byla slabší povaha, ale potom bych si musela říkat, jestli takhle jednou nedopadnu já....jsem v nečem trochu opatrná..mě by jen zajímalo, jestli dopravdy se tohle stalo a jestli fakt něčím takovým jako dáblem posedlá nebo ne....

2 La Duchesse | 8. prosince 2008 v 17:01

Anet:

Stalo se to, jsou na to svědkové, ale posedoost ďáblem jako takovým to praděpodobně nebyla., vzhledem k tomu, že se posedlosti vyskytují jen u ortodoxních katolíků. Jde spíš o něco z podvědomí, co neznáme a co se u někoho může takhle projevit.

3 saxa | Web | 8. prosince 2008 v 17:06

pravda stačí to jednou...docela chudák no ...taková krásná ..

4 La Duchesse | 8. prosince 2008 v 17:07

Je to děsivý a hlavně takový nepochopitelný . . .

5 Cut Wrists | Web | 8. prosince 2008 v 17:27

ŠÍLENÝ... PŘÍŠERNÝ!!! Musim se přiznat, že to video jsem si radši nepouštěla... Nebo spíše takto - pustila jsem to, ale dřív něž se to načetlo a začalo to, tak jsem to zade stopla!!! Nejsem v tomhle ohledu slabší povaha, ale stejně... Nějak radši nechci!!!

6 La Duchesse | 8. prosince 2008 v 18:37

Já to chápu. Než jsem si to poustila, taky se mi do toho nějak . . Nechtělo. Ale skousla jsem to.

7 Annet | Web | 8. prosince 2008 v 18:48

áá... děsivý příběh.. já i věřím, že byla posedlá, je to dost možné... jelikož je večer, zachvíli si pujdu lehnout a nikdo není doma, tak si to video radši pustím zítra :)))

8 Loosyth | Web | 8. prosince 2008 v 19:23

Annet - taky si říkám, že počkám do zítra, přece jenom už je tma... :)

Ten příběh he hrozný, skoro jsem při jeho čtení měla husí kůži.... Z takové krásné chytré holky se stane něco takovýho... Proč? Ale nezpochybnuju to, naopak... A o to je ta věc děsivější.

9 Podlaha | Web | 8. prosince 2008 v 19:33

hej to je docela krutý...:(

10 La Duchesse | 9. prosince 2008 v 8:02

Loosyth:

Nejzvláštnější na tom je, že se to děje jenom ortodoxním katolíkům . . . Stejně jako zjevení Panny Marie. Kdo mi tohle vysvětlí? Podivnost . . .

11 Loosyth | Web | 9. prosince 2008 v 16:06

Ne, nebudu se na to video dívat! Teda... Asi.

Nevím, jestli patřím mezi slabší povahy, těžko říct, neřeším to, ale v každém případě bych to určitě potom hrozně dlouho nemohla dostat z hlavy a o to nestojím...

12 Annet | Web | 9. prosince 2008 v 16:59

Loosyth uvažuju naprosto stejně, mě stačí ten obrázek ještě se mi o tom bude zdát... fuj

13 La Duchesse | 10. prosince 2008 v 14:50

O to, jestli jste nebo nejste slabší povahy, zas tak nejde. A i kdyby, nikdo vás za to soudit nebude :-)

Chtěla jsem jenom trochu varovat dopředu . . .

14 Loosyth | Web | 10. prosince 2008 v 17:57

To tě ctí :)

15 Metalistka | Web | 11. prosince 2008 v 14:42

Tak to je brutální. Když jsem si pouštěla to video, tak mi úplně naskakovala husí kůže... brrrr... Je to fakt příšerný... Ale máš moc zajímavej blog.

16 La Duchesse | 11. prosince 2008 v 17:50

To mě taky. Zvlášť když si člověk představí, jak to asi ve skutečnosti vypadalo . . .

17 Moona | Web | 11. prosince 2008 v 18:37

je to děsivý.... ale zároven smutný.... nějak.... k tomu nemám slov.... o tom videu nemluvě.....

18 Nymonyrya | Web | 13. prosince 2008 v 11:51

To video, vážne stačilo raz, o to je to nepríjemnejšie, že je to realita a nie len blbý výplod hollywoodu...

No, neviem, ja zrovna v posadnutia diablom a pod. neverím takže myslím, že by sa to snáď nejak vysvetliť dalo. Zo začiatku počutie zvukou, diabolské tváre neskôr to správanie... to by možno mohla byť prosto schizofrénia. Neviem... ale vysvetlenie na to určite niekde bude...

19 La Duchesse | 13. prosince 2008 v 12:27

Já si takynemyslím, že by to byla posedlost ďáblem, na ďábla takového, jak se o něm píše v Bibli, já nevěřím.

Podle mě je to přetlak víry . . . :-)

20 sabulicka | Web | 15. prosince 2008 v 18:08

jezis chudak....ble stacilo jednou...ani ne 6 sekund

21 Pajushka | 16. ledna 2009 v 16:35

Ouu.. opravdu i v tom článku mi naskakovala husí kůže, a popravdě, byla jsem docela ráda, že v tom videu najednou ten její hlas ustal a bylo ticho.. Ale i tak, to jak křičela mi přišlo jako by vyjadřovala mnohem víc, něco co asi ani sama by nemohla popsat.. V jejím hlase se značil nejen vztek, ale i jaká si utlačovanost a asi i velká bolest.. dost mi to tak přišlo..

Ale opravdu, stačilo to jen jednou, myslím, že už si to jen tak nepustím, ještě ted mám ten její zlověstnej ryk v hlavě.. xD

22 La Duchesse | 16. ledna 2009 v 19:44

Taky mi to nějakou dobu znělo v hlavě . . .

23 Lúmenn | Web | 4. února 2009 v 15:39

Zajímavé:) ovšem ty zvuky stojí za to! :D tahle slečna možná přece jen byla posedlá nějakou atrální bytostí, která se chtěla pomstít její rodině a nebo byla jen těžce postižena schizofrenií, každopádně smrt pro ni nejspíš byla opravdu vysvobození

24 La Duchesse | 5. února 2009 v 14:49

Ne, že bych na nadpřirozený jevy nevěřila, ale přikláním se spíš k verzi epilepsie, schizofrenie nebo jiné psychické nemoci :-)

25 KatSien | Web | 11. února 2009 v 12:24

Koho příběh Anneliese Michel zajímá, může se mrknout na film "Exorcismus Emily Rose".

26 La Duchesse | 11. února 2009 v 17:39

KatSien: Ale není to moc realistické, všechno se tam připisuje ďáblu a žádné racionální vysvětlení to nepodává :-)

27 Andy | Web | 13. února 2009 v 19:04

Jen jsem to pustila a slyšela první zvuky, radši jsem to stopla, nechci, aby se mi to honilo hlavou hodně dlouhou dobu, což ale asi bude...:-(

28 Andula | Web | 14. února 2009 v 20:41

Nevím,pustila jsem si to video a ty zvuky mi nijak strašné nepřišly :D nebo spíše takhle - už jsem slyšela horší :p Jinak k článku...nesmírně zajímavé,až se tomu nechce věřit :) a fakt bych to nechtěla zažít....to je smrt lepší :)

29 La Duchesse | 15. února 2009 v 19:27

Jako zvuk to až tak děsivý není, ale když si představím, jak to asi vypadalo, tak už je to trochu jiný :-)

30 KK | E-mail | Web | 1. března 2009 v 14:22

Ty bláho... nevěděla jsem, že je takovejhle případ z moderní doby... Souhlasím s myšlenkou "přetlaku víry" a taky si myslím, že ďábel existuje  pro ty, kteří v něj věří. I Bůh. Ale děsivý to teda je, šílený, už jenom ta změna fyzické podoby a to chování... Další velmi zajímavá věc jsou stigmata: četla jsem článek o německé selce, která je měla. Ti ortodoxní katolíci si teda zadělávají na problémy :-)

31 Agnes | E-mail | 12. června 2009 v 11:47

Myslím si že potřebovala jinou péči než nějaký vymýtače! Ale to je právě tou fanatickou vírou, jak vy píšete přetlak víry! Jinak fyzická změna a změna chování je při vážené psychické nemoci normální!!!

32 ♥ Miss♥ Lily@n@♥ | Web | 18. září 2009 v 20:49

Nerikala  kolem 1min18 neco o nemecku? slysela sem neco podobneho jako Deutschland (Dojčland)

33 La Duchesse | 19. září 2009 v 18:31

[32]: To nevím, já německy neumím, ale je to možné :-)

34 kk | E-mail | Web | 24. září 2009 v 20:37

[32]: říkala, údajně z ní mělo mluvit 6 démonů a to včetně Hitlera. :-)

35 La Duchesse | 25. září 2009 v 15:36

[34]: Aha, děkuji za doplňující informaci :-)

36 Jan Mydlář | 3. listopadu 2009 v 18:17

Je to pravda. Byl to zlý Duch, nebo také démon. To dokazuje ten smrad, který kolem sebe šířila, tedy spálenina a výkaly. Nejsem si jistý jestli ten exorcismus byl prováděn správným způsobem, už proto, že kněz který to provádí musí být svatý. Jestli není, pak ani jeho snaha nemusí být účinná. To, že provádí exorcismus správným postupem není zárukou úspěchu. Jeho svatost je základem úspěchu. Je škoda, že moderní věda těmto věcem vůbec nerozumí.

37 Lada | 17. února 2010 v 23:41

Omlouvám se autorovi za skopírování tohoto textu:

Snad tomu budete rozumět.....
Kněz:K
Ona: O
……………………………………………...

O: Jsem prokletý, protože já…Protože já…Jsem tak špatně nakládal se svým posláním.
K: Kdo jsi? Jidáš?
O: Ne
K : Fleischmann?
O: Ano..Musím teď odejít.
K: Do pekla?
O: Ano
K: Víš co máš ještě říct?
O: Ano
K: Syna i Ducha Svatého…Trojjediného \Boha i Ducha Svatého
Dej znamení…potřebuji znamení tvého odchodu
Syna i Ducha Svatého…
Dej znamení tvého odchodu
O: Zdrá…zdrá…zdrá…zdrávas
Maria…
K: Potřebuješ říct ještě něco…
O: …lásky plná
K: To bylo znamení , že odešel…
Teď další
Kdo je další?
Další je Kain nebo Neron?
Další je Kain
Ve jménu Trojjediného Boha Otce i Syna Svatého
O: Jsem Kain
K: Ve jménu Trojjediného Boha
O: Zabil jsem svého bratra
K: Nařizuji ti odejít
Ve jménu Trojjediného Boha…Nařizuji Ti vzdát čest Nejsvětější Panně
O: Zdrá..zdrá..zdrá..
K:Nařizuji ti vznést chválu Nejsvětější Panně
O: Zdrá…Zdrá
Ty špinavá svině, kterou sis vymyslel
K: Ve jménu Trojjediného Boha
Otce i Syna i Ducha Svatého
Nařizuji ti vzdát čest Nejsvětější Panně
Ve jménu Trojjediného Boha Otce
O: Zdrá…zdrá…zdra
…Zdrávas,,,
….Maria…
…lásky plná

Pak tam kecá ten kněz:
Potom byl slyšet odchod a nastalo ticho. Na samém konci přišel démon Lucifera.
,,Víš co máš povědět?,,
,, Neudělám to, nevýjdu!,,
,,A jak se jmenuješ?,, řekl své jméno…
,, Výjdeš ve jménu Ježíše u musíš pozdravit matku Boží. Povez proč tu jsi?
,, Protože jsem chtěl panovat a být jediným vládcem na zemi.Nechtěl jsem sloužit.
Ke konci vzlykajíc v tichu pověděl: Zdrávas Maria,lasky plná.Pán s tebou.,, a odešel

O:Jsem prokletý.
Protože jsem nechtěl,nechtěl jsem
…sloužit Bohu
Chtěl jsem vládnout sám
I když jsem nebyl tak stvořený
K: Chtěl si sám panovat, chtěl si být tak stvořený
Neodejde
Ve jménu Trojjediného Boha
Otce i Syna i Ducha Svatého
Nařizuji ti odejít a vzdát čest Nejsvětější Panně
Ve jménu Nejsvětější Panny a Ježíše…
Nařizuji ti odejít…
O: Já nechci odejít
K: Ve jménu Trojjediného Boha Otce i Syna i Ducha Svatého
A vzdát čest Nejsvětější Panně
O: Ne!
K: Nechtěl si se poddat nebi, ale musíš
Ted se zase musíš poddat Trojjedinému Bohu a nejsvětější Panně
Svatým andělům
I Michaelovi Archandělovi
Odejdi!!!
Ve jménu trojjediného Boha
Ve jménu Trojjediného Boha
Otce i Syna i Ducha Svatého
O: NE, NE NE NE
K: Nařizuji ti odejít
Odejdi a nikdy více se nevracej
A vzdej čest Nejsvětější Panně
O: Zdra…zdrá..zdrá
…zdrávas Maria…
…lásky plná

Velký Bože chválím Tě
Zakončeme modlitbou a potom zazpívejmě ,,Velkou píseň chvály,,
O velký Bože
O ano
K: Jak se cítíš?
O: Cítím se úplně jinak.
K:prosím tě, prosím tě Bože všemohoucí, aby zlý duch už neměl více vlády nad tělem Anneliese

Kněz:
Cítili jsme neuvěřitelnou úlevu a Anneleise pověděla: ,,Jsem teď volna,celkově volná. Ach jak je to krásné..celkově volná…
Otec zakončil rituál a začal se modlit k Bohu

Zpívají…Chci milovat Marii, přes celý svůj život

Po 5 až10 minutách se ukázalo, že démoni jsou zpět
Démoni křičeli: ,, my chceme odejít, ale nemůžeme!,,¨
A to byl ten moment, kterému jsme nemohli porozumět , řekli jsme , že tu je něco jiného, na co nemáme sílu

38 La Duchesse | 18. února 2010 v 17:42

Jee, díky za zajímavý materiál:)

39 cvr | 4. března 2010 v 14:07

Chtěl bych vyvést z omylu ty, co se dmnívají, že démon může posednout jen katolíka. Je mnoho případů lídí, kteří prošli vymítáním, i když předtím nebyli nijak věřící, nebo dokonce katolící. Může posednout kohokoliv, zvlášť ty, kteří praktikují, nebo se námáčí v satanismu, okultismu, spiritismu, bílé a černé magii... Ti to na sebe přitahují. Démon neni žádný blbec, aby kudy chodí, proshlašoval: "Haló lidi, jsem démon a jsem zlý." Naopak je velmi inteligentní a záludný. On se schovává za věci které na první pohled nemusí vypadat nebezpečně, a snaží se člověka přelstít a nalákat do pasti. To video dokumentuje jeden z nejtěžších případů posedlosti. Kdo pozorně četl, dověděl se, že tato "ortodoxní" katolička  trpěla ne za své viny, ale proto, aby se jiní nedostali do pekla a tuto oběť si dobrovolně vybrala. Doporučuji k tomuto tématu ještě tento dokument:
Egzorcyzmy Anneliese Michel (2008)
(pozor, obsahuje i delší stopáž nahrávek ze samotného exorcimu)

40 La Duchesse | 4. března 2010 v 22:16

[39]: Já si nemyslím, že démon může posednout jenom katolíky, ale tady u Anneliese je tenhle fakt docela důležitý, když byla z bigotní rodiny, protože to taky může ledacos vysvětlit:)

41 Oxik | E-mail | 16. března 2010 v 21:17

Existuje i film o tomhle pripade. Je velice zajimavy, ale take to maji podrobe udelane. Jak rikal predemnou "cvr" ona netrpela za sebe, ale panna Maria se ji zjevila a ptala se ji jestli chce umrit rovnou a nebo jestli vytrva az do uplneho konce. A pak dodala ze kdyz vytrva tak jeji pripad bude znam zkoro cely svet a diky ni se hodne lidi oprati na viru. A jak si vybrala to asi uz vite.

42 Radush | E-mail | 3. září 2010 v 20:27

jako ja si to teda pustila a vecer ale asik po par vterinach sem to vipla nedalo se to poslouchat :(:( chudak devce takova mada :)

43 Gemma | 11. září 2010 v 22:55

Je 11h vecer, jsem sama doma a prave jsem se dodivala na film Exorcism of Emily Rose, ktery byl natoceny podle tohoto pribehu. Ted jsem narazila na tyto stranky a asi bych umrela strachy, kdybych si pustila to video se skutecnym zaznamem...mam rada horory, protoze si clovek rika, ze je to jen film, ale toto by bylo az prilis propojene se skutecnosti..uz tak mi beha mraz po zadech z fotek skutecne Anneliese Michel..film rozhodne doporucuju, ted si jdu ale pustit nejakou komedii na rozdychani:)

44 Nebožka | 11. září 2010 v 23:21

[43]: Vidíš, ještě žes mi to připomněla. Zapomněla jsem, že se na ten film chci podívat.

45 Goodspeed | E-mail | 19. října 2010 v 20:10

Viděl jsem toto video včera večer, ale tu deseti minutovou verzi , Je mi 33 let hodně jsme toho zažil , při poslechu mi běhal mráz po zádech po usnutí to nebylo hezké ,dost se mi zvýšil tep .  Viděl jsem film vymítač dábla ,ale příběh podle ,kterého to bylo natočeno je opravdu drsnější . Něco se mi na tom nelíbí opravdu to nahání strach .

46 obrik | 21. října 2010 v 19:14

Je mi 43, takže žádný mladík už nejsem. S dcerou milujeme horory a není snad žádný, který jsme neviděli. Bohužel za ty roky jsme tak otupěli, že nás ani největší vyvražďovačka či lekačka nerozhodí a jen se u toho smějeme. Když jsme však před lety viděli film V moci ďábla, tak nás veškerý smích přešel a napjatě jsme sledovali děj až do poslední vteřiny filmu. Opravdu mrazivý příběh.

47 NO TAK! | 2. listopadu 2010 v 19:56

Ale nee přece.. vždyť si vzpomeňte na sv. Bernadettu, děti z La Salette, Ivetku a plno dalších, zjevení Mariina nejsou jen pro ty ,,zakleknutý".. Stejně tak ďábel: kdo může vědět, pro koho jsou jeho útoky a pro koho ne? Podvědomí? V takové míře těžko,  hlavně ten kněz s nimi mluví, je to součást exorcismu, oni říkají svá jména atd..

48 Nebožka | 3. listopadu 2010 v 15:17

[47]: Teď jsem teda úplně nepochopila, jestli máš za to, jestli to je nebo není podvědomím:)

49 Adam | 23. prosince 2010 v 13:21

Čirý nesmysl! Kombinace schizofrenie, epilepsie(EPILEPSIE NEMUSÍ BÝT PROKÁZÁNA NA EEG! - vím to z vlastní zkušenosti), depresí, vlivu náboženského prostředí a halucinací spojených se schizofrenií.
Vždy je to o vlivu prostředí. Příklad, J. Nash, slavný ekonom a držitel Nobelovi ceny za ekonomii, který žil nudným životem a při stavu schizofrenii začal věřit, že je vládním agentem bojujícím proti komunistickým špionům.
Katolická dívka, s epilepsií a v těžké situaci začala věřit, že je posedlá ďábly. Doprovodné chování souviselo se schizofrenií, "nadlidská" síla je prokazatelná u jakéhokoliv člověka v extrémní situaci(byli zaznamenány případy, kdy rodiče zastavili jen svýma rukama rozjetý náklaďák, aby nepřejel jejich dítě).
Je to při vší úctě k té dívce, stejný nesmysl jako stigmata, která se dějí výhradně katolíkům nebo lidem s disociativní poruchou osobnosti a která se navíc objevují na špatných místech(Ježíš Kristus nebyl ukřižován do dlaní, ale pod dlaněmi. Římané věděli, že by to tělo nevydrželo a spadlo by z kříže).

50 Nebožka | 23. prosince 2010 v 16:22

[49]: K tomuhle názoru jsem pak dospěla taky. Ale stejně myslím, že to bigotní prostředí taky hrálo svoji roli.

51 Ignis | 8. ledna 2011 v 18:11

...a tohle je jeden z důvodů proč si myslím, že fanatismus škodí v jakékoliv míře. Mimochodem o ní byl poměrně dlouhý článěk v Enigmě. Poměrně nedávno. :)

52 Adam | 6. února 2011 v 20:42

[Smazaný komentář]Ne, ale mám epilepsii a epileptické záchvaty, které mi, ale nikdy nebyli prokázány na EEG, žádné ložisko nebylo nalezeno. EEG v tomhle není nejúčinnější a epilepsie má mnoho druhů.

53 Adam | 8. února 2011 v 15:03

[Smazaný komentář]LOL... aspoň, že je sranda :D:D:D

54 pf | 9. února 2011 v 11:20

Ta dívka pocházela z antimodernistické, sektářsky fanatické katolické rodiny, takže ortodoxní do uvozovek rozhodně nepatří. Viz odkaz http://www.theologe.de/theologe9.htm Většina zlého se jí stala před tím, než jí údajný Ježíš a údajná Maria oslovili, takže dobrovolnosti pomálu!  

[39]:

55 pf | 9. února 2011 v 16:44

[39]: Rád bych ještě zopakoval, že autority  katolické církve oficiálně odmítly nadpřirozený původ stavů u Annliese.

56 ­ | 15. února 2011 v 17:43

Myslíte tytéž autority, které oficiálně odmítají píchání chlapečků v církevních internátech apod. a další zvěrstva? No, nic naplat, milé děti, pak to tedy musí být vskutku svatá pravda.

57 Luigi | 25. února 2011 v 21:40

Dneska se mi o ní zdál sen. Přišla za mnou a začala semnou kymácet a strašně řvala. Viděl jsem jí max 3 ve víkendu pak ve 2časopisech. Tak jsem se ráno rozhodl zjistit si o ní pár info. Ale abych se přiznal, na to video nemám nervy si to pustit

58 JAm | 12. března 2011 v 0:30

Jsem buď divná nebo otrlá.. mě to nijak děsivý nepřišlo...

Démoni jsou v našich hlavách..a že jich máme..
Ten film o této slečně je jeden z mích oblíbených.

Mimochodem..mám sestru fanaticky věří... dle ní je křesťan, co chodí do kostela, káže tam a ve volném čase souloží malé kluky lepší než já, která nevěřím... co si o tom myslíte?

59 Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 18. března 2011 v 17:07

Husia koža ist, ktovie, ako budem pozerať po izbe v noci, keď si na to spomeniem.
Teraz mi to nijak strašné nepríde, ale keď sa zas raz zobudím uprostred noci, tak si spomeniem na kadejaké možné veci.
JAm - kresťania sú pomätenci. Nemajú to v hlave v poriadku (nič proti sestre).

60 JAm | 19. března 2011 v 0:54

[59]: já bych proti ní něco měla... třeba palici...  místy z ní mám pocit že jí na těch jejích "shromážděních" vymejvaj mozek....
takže s tebou nemohu než souhlasit,,,,

Komentáře jsou uzavřeny.